Doświadczenie, wiedza i skuteczność

Refleks Chłodnictwo od 25 lat działa jako zespół ekspertów, inżynierów, projektantów i techników zajmujących się sprzedażą, montażem i serwisem ogrzewania nowej generacji, systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych. Zawsze pracujemy w oparciu o najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.
Za wysokimi kompetencjami firmy Refleks Chłodnictwo stoi nie tylko profesjonalny zespół, ale przede wszystkim wiedza, pasja i doświadczenie. Wspólnie pracujemy nad tym, by montowane urządzenia były wysokiej jakości, nowoczesne, energooszczędne i wykorzystywały technologie cechujące się niską awaryjnością.

Obszary naszej działalności to : klimatyzacja, pompy ciepła, wentylacja, rekuperacja oraz chłodnictwo, które dawno temu dało początek naszej działalności. Liczne certyfikaty i autoryzacje, które uzyskujemy dzięki regularnym szkoleniom, pozwalają nam zawsze zajmować czołową pozycję w branży. Nasi Klienci z Warszawy i okolic doceniają profesjonalne doradztwo, uczciwość oraz pewność jaką daje im współpraca z firmą o tak długiej tradycji.

W 2023 roku w naszym nowym oddziale w Jabłonnie otworzyliśmy najnowszy i największy w rejonie showroom klimatyzacji, który pozwala naszym Klientom na sprawdzenie urządzeń i poznanie oferty wielu producentów w jednym miejscu. Posiadamy asortyment na każdą kieszeń i przestrzeń. Projektujemy, montujemy i serwisujemy. Kompleksowa i jakościowa usługa jest od zawsze jest naszym wyróżnikiem.

Współpracujemy z wiodącymi producentami na rynku m.in. Haier, Panasonic, Rotenso, Daikin, Heiko, Fuji, Fijitsu, Toshiba, Lennox, Samsung, LG, Mitsubishi, Midea, Kaisai, Vivax, MDV, Chico, Galntz, Mistral, Carrier, Gree, Komfovent, Vallox i innymi.

Szeroka oferta montażu i serwisu skierowana jest zarówno do Klientów indywidualnych, jak i firm poszukujących współpracy opartej na jakości, elastyczności i zaufaniu.
Posiadamy własne, dobrze zaopatrzone magazyny, co pozwala nam na szybką realizację potrzeb naszych Klientów. 

Dlaczego warto z nami współpracować?

Zaufaj naszemu profesjonalizmowi

Na każdym etapie współpracy dbamy o zadowolenie naszych Klientów, których zawsze otaczamy fachową i profesjonalną opieką. Doradzamy najkorzystniejsze dla Klientów rozwiązania co do przeprowadzenia instalacji klimatyzacji, instalacji wentylacji, instalacji pomp ciepła czy doboru samych urządzeń. Nasi projektanci mogą także wykonać projekt instalacji dla przestrzeni użytkowych a także mieszkalnych. Nasi handlowcy przygotują także niezbędne dokumenty (karty urządzeń) i dokonają doboru urządzeń zgodnie w wymogami wspólnot mieszkaniowych czy spółdzielni – zamontowaliśmy setki urządzeń w miejscach z którymi inne firmy sobie nie poradziły. Na zlecenie możemy przygotować zarówno dokumentację powykonawczą, wykonać przeszkolenie z obsługi, jak i pomóc w procesie odbiorów.
Wiemy jak to się robi – zaufaj profesjonalistom!

Dlaczego jesteśmy najlepszym wyborem?

Nasi fachowcy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży oraz szeroką wiedzę techniczną. Pasja, szkolenia oraz różnorodność zleceń z którą spotkamy się na co dzień nauczyła nas działać w każdych warunkach i rozwiązywać nawet skomplikowane problemy. Dzięki pracy zarówno przy pompach ciepła, klimatyzacji, wentylacji, rekuperacji oraz chłodnictwie, nasi fachowcy potrafią mieć szerokie spojrzenie na problematykę ogrzewania czy chłodzenia pomieszczeń.
Mamy także szerokie doświadczenie w dużych obiektach przemysłowych i produkcyjnych (np. piekarnie, zakłady mięsne, produkcja medyczna), galeriach handlowych, restauracjach itd., a także tam gdzie temperatura odgrywa kluczową rolę w działalności np. serwerownie czy chłodnie. Prowadzimy również serwis gwarancyjny i serwis pogwarancyjny urządzeń, monitoring działania, opiekę techniczną i doradczą, zgodnie z potrzebami naszych Klientów.

Poznaj nasze usługi

Zajmujemy się profesjonalnym doborem pomp ciepła do zapotrzebowania obiektów nowych jak i tych, które mają modernizowaną instalację ogrzewania i CWU. Prowadzimy szeroki wywiad z Klientem o obiekcie w którym ma być montowane urządzenie, zadajemy tu dużo pytań, ale to jeden z najważniejszych momentów, który później zrekompensuje się w rachunkach.

Wykonujemy instalacje freonowe, a także instalacje hydrauliczne, dobieramy właściwe dla użytkowników zbiorniki CWU, sugerujemy rozłożenie stref grzewczych oraz proponujemy nowoczesne rozwiązania, które posłużą na lata i będą współgrały z trybem życia Klienta, jego rodziny, czy pracowników.
Przeprowadzamy uruchomienia urządzeń jako autoryzowany serwis producenta, prowadzimy zdalny monitoring pomp ciepła, a także pomagamy Klientom w modyfikacji ustawień w ramach opieki posprzedażowej. 

Wykonujemy systemy instalacji klimatyzacji w systemie split, multisplit, symultaniczne, systemy VRV i klimatyzację przemysłową. Przygotowujemy projekty profesjonalne, jak i koncepcyjne, współpracujemy z biurami projektowymi i pomagamy w doborze parametrów technicznych. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń klimatyzacji. Posiadamy autoryzacje większości największych producentów urządzeń klimatyzacji dostępnych na polskim rynku (niewielką część z wielu naszych certyfikatów znajdziesz w zakładce „certyfikaty”). Chłodzimy serwerownie, sklepy, restauracje, hale produkcji spożywczej, produkcję farmaceutyczną i wiele innych. Poradzimy sobie z każdą powierzchnią, nawet z duża ilością okien, poddaszem, czy podpiwniczeniem.
W naszym portfolio są zarówno obiekty infrastruktury krytycznej Państwa jak i nawet kopalnie kryptowalut.

Pamiętajmy, że możemy także skutecznie ogrzać się klimatyzacją. Z powodzeniem możemy zastosować klimatyzację jako główne lub pomocnicze źródło ogrzewania w domu, mieszkaniu, biurze, warsztacie i wielu innych miejscach.

Klimatyzacja bardzo szybko i skutecznie podnosi i utrzymuje nastawioną temperaturę powietrza. Klimatyzacja już po kilkunastu minutach może dać komfort temperaturowy nieosiągalny dla innych źródeł ciepła, dlatego jest ekonomicznym sposobem ogrzewania np. domków działkowych, sklepów, salonów kosmetycznych. 

Jak autoryzowany punkt serwisowy, możemy łatwo i szybko zamawiać części do urządzeń, a dużą ilością tych części dysponujemy na własnych magazynach. Zdarza się, iż występują problemy z dostępnością części u producentów, ale wtedy staramy się zrobić co w naszej mocy, by Klienta urządzenia szybko odzyskały sprawność i mógł z nich korzystać w pełni. Lata doświadczenia spowodowały, iż sami wybieramy producentów z którymi współpracujemy i staramy się wybierać tych, którzy rozumieją jak ważne dla naszych Klientów są działające urządzenia.

Wykonujemy przeglądy okresowe zgodnie z wymogami kart gwarancyjnych, wykonujemy odgrzybianie urządzeń sprawdzonymi, najwyższej klasy środkami dezynfekującymi (dopuszczonymi do użytku w obiektach medycznych), a przy tym nieszkodliwymi dla ludzi i środowiska. Stale monitorujemy jakość używanych środków dezynfekujących, a wszystkie nowości wprowadzane na rynek testujemy najpierw na naszych urządzeniach, sprawdzamy ich skład i skuteczność.

Z nami masz pewność, że twoje urządzenie będzie zawsze zadbane i będziesz mógł oddychać świeżym powietrzem! 

Poza obszarem przeglądów w naszych usługach można znaleźć czyszczenie klimatyzacji wewnętrznej urządzeniami profesjonalnymi Whipcool®, przeznaczonymi do mycia wodnego, parowego i ozonowania. Odpowiednie ciśnienie, rozprowadzenie środków czyszczących oraz rozpuszczenie trwałych zabrudzeń, spowoduje, że nawet mocno zabrudzone urządzeni odzyska blask.

W obiektach w których występują duże zanieczyszczenia, urządzenie jest mocno eksploatowane lub użytkowane w niestandardowych warunkach, zależnie od stanu zabrudzenia należy wykonywać regularnie mycie urządzenia. Czystość elementów wewnętrznych jest kluczowa dla podaży czystego powietrza a także wpływa na trwałość i wydajność samego urządzenia.

Szczególne wskazania to m.in. warsztaty czy salony fryzjerskie w których opary lakierów istotnie wpływają na wydajność urządzeń.
Czyszczenie wodne, parowe i ozonowanie jest wykonywane jest u nas zawsze w ramach jednej usługi.

Przykładowe wskazania czasowe do wykonania usługi mycia wodnego, parowego i ozonowania klimatyzacji :

  • urządzenia domowe używane do chłodzenia – raz na 3 lata
  • urządzenia domowe używane do chłodzenia i grzania – raz na 2 lata
  • urządzenia w budynkach użyteczności publicznej – raz na rok
  • urządzenia w salonach fryzjerskich, warsztatach – co 3-6 miesięcy

Potrzeba mycia parowego jest zależna od stanu urządzenia, co możne ocenić technik podczas przeglądu lub na prośbę samego Klienta, który zauważa niepokojące objawy np. widzi istotnie zabrudzoną turbinę w urządzeniu, widzi spadek wydajności urządzenia, odczuwa nieprzyjemny zapach z urządzenia lub po prostu nigdy czyszczenia nie robił i chciałby mieć pewność, że oddycha czystym powietrzem. 

Wykonujemy systemy wentylacji przemysłowej dla gastronomii, produkcji spożywczej, produkcji medycznej, produkcji montażowej i wszystkich obiektów handlowych. Wentylacja jest niezbędnym elementem w obiektach w których pracują ludzie, a jeszcze istotniejsze jest to by była sprawna i działała bezawaryjnie. Dobrej jakości, przemyślane systemy central wentylacyjnych zapewnią właściwy komfort pracy i zapewnią odpowiednią ilość świeżego powietrza. Współpracujemy ze sprawdzonymi producentami okapów, wentylatorów wyciągowych i central wentylacyjnych. Wykonujemy instalacje wg niezbędnych wymogów sanitarnych, a także możemy przygotować projekty i koncepcje systemu wentylowania.

Okapy restauracyjne, wentylacja punktów handlowych w obiektach wielkopowierzchniowych i nie tylko, systemy wentylacji indywidualnej, wentylacja hal sportowych i targowych, to tylko część tego co obejmuje nasze doświadczenie. 

Poza obszarem wykonawstwa wentylacji i serwisu urządzeń z nią powiązanych, wykonujemy profesjonalne czyszczenie kanałów wentylacyjnych o różnych wielkościach, kształtach i średnicach we wszelkich obiektach kubaturowych. Przy pomocy najnowszej generacji urządzeń, sprowadzonych prosto ze Stanów Zjednoczonych oraz technologii opatentowanej przez Rotobrush® International LLC, jesteśmy w stanie w krótkim czasie wykonać czyszczenie każdej wielkości instalacji wentylacji w której osiada kurz i różnego pochodzenia pyły. Dzięki zaawansowanej technologii odciągowej i odpowiednio dopasowanych szczotek, możemy w sposób czysty dla otoczenia wyczyścić kanały stalowe różnej wielkości oraz także rury typu spiro.

Technologia ta doskonale sprawdza się w dużych obiektach handlowych, biurowcach, lokalach usługowych, placówkach medycznych oraz na większości zakładów produkcyjnych. Możemy także wykonać profesjonalną inspekcję kanałów aż do 30m od miejsca rewizji z podglądem na żywo i możliwością nagrania.

Możliwe jest także wykonanie inspekcji przed czyszczeniem kanałów, podczas procesu czyszczenia i po nim.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również usługę dezynfekcji kanałów za pomocą zamgławiaczy, które produkują i rozprowadzają na duże odległości bardzo drobno skroploną substancję dezynfekującą, która dociera we wszystkie zakamarki instalacji i skutecznie ją dezynfekuje (to rozwiązanie jest akceptowane i wykorzystywane m.in. przez placówki medyczne, które podlegają ścisłej kontroli i badaniom wewnętrznej powierzchni kanałów).

Odgrzybianie i dezynfekcja zawsze wykonywana jest najwyższej klasy środkami dezynfekującymi (dopuszczonymi do użytku w obiektach medycznych), a przy tym nieszkodliwymi dla ludzi i środowiska. Stale monitorujemy jakość używanych środków dezynfekujących, a wszystkie nowości wprowadzane na rynek testujemy najpierw na naszych urządzeniach, sprawdzamy ich skład i skuteczność.

Z nami masz pewność, że twoja wentylacja nie będzie już przenosić zanieczyszczeń oraz narażać jej użytkowników na transmisję bakterii czy wirusów. 

Zgodnie z nowymi przepisami, każdy nowo budowany dom jednorodzinny musi być wyposażony w instalację rekuperacji, która zastępuje dotychczasową wentylację grawitacyjną. Rekuperacja nie zawsze będzie tylko dodatkowym kosztem w budowie domu, będzie też gwarantować świeże powietrze przy jednoczesnej oszczędności na ogrzewaniu. Dobrze zaprojektowane i wykonane systemy rekuperacji pozwalają lepiej żyć w naszych domach, gwarantując że powietrze którym oddychamy zostało oczyszczone z zanieczyszczeń poprzez filtry znajdujące się w rekuperatorze, a także jego ilość będzie dostosowana do naszych potrzeb. Istotna poprawa komfortu snu, brak roznoszących się zapachów z kuchni czy po prostu niższe rachunki za ogrzewanie to tylko niektóre korzyści wynikające z montażu rekuperacji. Pracujemy z centralami rekuperacji najwyższej jakości m.in. Komfovent, Vallox, Thessla Green.

Wykonujemy pełne systemy rekuperacji, projektujemy, świadczymy sprzedaż i montaż rekuperatorów, wykonujemy uruchomienie, a także serwisujemy urządzenia, sprzedajemy i wymieniamy filtry. 

Nasza firma została założona w 1998r, a jej początek dało właśnie chłodnictwo. Bogate doświadczenie oraz wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, umożliwiły nam pracę z wieloma mniejszymi Klientami i kilkoma naprawdę dużymi.

Wykonujemy montaż i serwis : kompletne chłodnie i magazyny chłodnicze, sklepowe lady chłodnicze, automatyka chłodnicza (amoniakalna i freonowa), schładzacze cieczy, łuskarki, wymienniki ciepła, sprężarki chłodnicze i inne. 

Wykonujemy branżowe projekty techniczne i koncepcyjne z obszaru instalacji klimatyzacji, pomp ciepła, rekuperacji, wentylacji i chłodnictwa. Zajmujemy się zarówno małymi zleceniami, jak i dużymi obiektami, od rysunku technicznego dla wspólnoty mieszkaniowej, po duże realizacje w programach „zaprojektuj i wybuduj”. Nasi Klienci zawsze mogą liczyć na nasze doradztwo i pomoc techniczną przy planowaniu czy projektowaniu instalacji.

Współpracujemy także z projektantami wnętrz w zakresie doboru technologii i urządzeń, a dodatkowo dysponujemy największym Showroomem klimatyzacji w rejonie, co pozwala wybrać wraz z Klientem design dopasowany do aranżacji. Każdy projektant może liczyć na opiekę dedykowanego handlowca oraz korzystne warunki współpracy dla swoich Klientów. Umożliwiamy także projektantom skorzystanie z naszej przestrzeni w Showroomie na spotkanie z Klientami. 

Wielu z naszych Klientów korzysta z usług serwisowych na podstawie stałych umów współpracy. Zakresy umów są zawsze indywidualnie dopasowane do potrzeb i wymogów technicznych oraz obiektowych Klienta. Taka forma współpracy daje gwarancję, że pracownicy wchodzący na obiekt są przeszkoleni co do wymogów poruszania się po danym obiekcie, posiadają niezbędne szkolenia i certyfikaty, oraz znają procedury awizacji oraz p.poż..

Umowa, zależnie od zakresu daje także gwarancję :

  • regularności wizyt serwisowych w ustalonych interwałach czasowych, których my pilnujemy
  • gwarantowane terminy wykonania usług, nawet w szczytowym sezonie
  • otrzymywania raportów o stanie urządzeń
  • ofertowanie potencjalnych napraw ze statusem pilności, co pozwala kontrolować koszty
  • pomoc przy bazach CRO
  • priorytetowy serwis na wypadek wystąpienia awarii

Dlaczego warto wybrać nas

Wiedza i doświadczenie

Liczna grupa zadowolonych Klientów

Posiadamy niezbędne certyfikaty

Zespół specjalistów z branży techniki grzewczej i instalacyjnej

Fachowa pomoc i doradztwo

Potrzebujesz pomocy?

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie?